Araba Ehliyeti

Araba Ehliyeti

Araba Ehliyeti

Araba ehliyeti Düz manuel ve otomatik olmak üzere kursumuz ehliyete sahip olmak isteyen kişileri hem yerleşim alanları içerisinde hem de dış güzergahlarda eğitmektedir. Bu konuda motorlu taşıt kullanma isteği olan her bireyin direksiyon ve yol becerisini göstermesi gerektiği kanaatindeyiz. Ataşehir sürücü kursu olarak sadece direksiyon eğitim hizmeti ile kalmayıp kursiyerlerimize sözel eğitimler de sunmaktayız. Araba ehliyeti konusunda firma olarak adayların sürüşte pratikleşmesi için çeşitli eğitimler vermektedir. Bu sayede adaylar trafik anında mecburi manevra karşılaşmalarında, araç hakimiyetlerini doğru davranışlar ışığında ilerletmesini sağlıyoruz. Firmamız Ataşehir, Ümraniye, Kadiköy, Kayışdağı, İçerenköy, Küçükbakkalköy yakın çevrelerinden kursiyerlere hizmet vermektedir. Ehliyet ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçerek sunmuş oluğumuz eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Gerekli Olan Belgeler ve B sınıfı

B sınıfı ehliyeti ile vitesli (manuel) ve otomatik vites otomobilleri kullanabilirsiniz.

B sınıfı düz vites direksiyon eğitimlerimiz birer bir olarak son model rahat araçlarımızla verilmektedir.

Otomatik vitesi tercih eden adaylar için yine son model ve kullanımı rahat olan araçlarla direksiyon eğitimi vermekteyiz. Ayrıca B sınıfı için 14 saat eğitim verilmektedir.

F Traktör, M - Motorlu Bisiklet, B1 - ATV araçları kullanabilir.

Gerekli olan Belgeler:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi,
  • 4 adet biyometrik fotoğraf,
  • Sağlık raporu
  • Adli sicil kaydıdır.

B ehliyeti nasıl alınır?

Ehliyet alacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olup en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Firmamız ile görüşüp ön kaydınızı yaptırdıktan sonra sizden istemiş olduğumuz evrakları temin etmelisiniz. Daha sonra kurs ödemesini yapmalı ilk olarak teorik eğitimlerimize daha sonra 14 ders direksiyon eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Eğitim bitiminde ehliyet sınavına e-sınav olarak girmeniz için firmamız tarafından sizin için randevu oluşturulacaktır. Girdiğiniz sınavın sonucu aynı gün içerisinde okulda belli olduktan sonra direksiyon eğitimlerimiz başlayacaktır. Direksiyon eğitimleri de bittikten sonra sıra direksiyon sınavına gelecektir.

Kurallar

  • Ehliyet sınavında toplamda 50 soru sorulur ve soruların her biri 2 puandır.
  • Totalde 35 adet doğru cevap vermeniz gerekip 15 tane yanlış yapma hakkınız mevcuttur.
  • Sınavda yanlışlar doğruları götürmez. Başarılı olabilmeniz için en az 70 puana sahip olmanız gerekmektedir. Sınav süresi 60 dakikadır.