Ataşehir Sürücü Kursu

Araba Ehliyeti

Araba sürmek çok keyif vericidir. Ancak kurallara uygun olarak sürülmeyen araçlar insanların canına mal olabilir. Bu nedenle çok yakından ve sık olarak yapılan ehliyet kontrolleri ile yasal olmayan araç sürücüleri tespit edilir. Bir kişinin araba sürebilmesi için öncelikle araba ehliyeti olması gerekir. Araba ehliyeti için yeterli olan şartları sağlayan ve sınavlarını başarı ile tamamlayan 18 yaşını doldurmuş her bireye araba kullanmak için temel şart olan araba ehliyeti verilir. Firmamız yaklaşık on yıllık sürücü kursu tecrübesi ve deneyimli eğitici kadrosu ile her sınav dönemi için özel olarak hazırlanan kurslar ile sürücü adaylarını trafiğe çıkmaya hazır hale getirir.

Araba Ehliyeti İçin Gerekli Evraklar

Bir kimsenin araba ya da deyim yerinde ise otomobil sürebilmesi için B sınıfı ehliyetinin olması gerekir. B sınıfı ehliyet ya da diğer tüm ehliyetler için genel şartların yanında birde başvuru yapılan ehliyet sınıfına özel şartlar vardır. Sürücü adayının ehliyet kursumuza başvurmadan önce nüfus cüzdanı, diploma örneği, kan gurubu kartı ve 4 adet biyometrik fotoğraf hazırlaması gerekir. Kurumumuz eksik evraklı başvuruları kesinlikle kabul etmez. Başvurular için gerekli olan diğer özel şartlar için bizimle iletişime geçiniz.

Kimler Araba Ehliyeti Alamaz?

Ehliyet almak için gerekli olan sağlık raporunu alamayan herkes araba ehliyeti alamaz. Bunlar arasında demans ya da Alzheimer hastaları, zeka geriliği olan kişiler, renk körü olan kişiler, hayati organlarında yetmezlik olan kişiler, denge problemi ve tedavisi olmayan baş dönmeleri olan kişilere kesinlikle sürücü ehliyeti verilmez. Firmamız gerek teknik konularda yazılı sınavlara hazırlık sürecinde gerekse de uygulama sınavı hazırlığında tecrübe sahibi olan eğitmen kadrosu ile hizmet verir. Sizde son model araçlarda sürücü deneyimi yaşamak istiyorsanız bizimle irtibat kurunuz.

Araba Ehliyet Fiyatları

Araç sürebilmek için zorunlu olan ehliyet fiyatları alınacak ehliyet sınıfına göre farklılık gösterir. Bu konuda en doğru bilgiye firmamızın yetkili personellerinden ulaşabilirsiniz. Çünkü ülkemizde toplam 17 farklı ehliyet sınıfı vardır. Bunlar arasında en çok başvurulan otomobil sınıfı için gerekli olan B sınıfı ehliyet ve diğerleri hakkında firmamızı arayınız.